HIMET
Pomysk Mały 38, 77-100 Bytów
59 823 2575

O firmie

HIMET Sp z o.o. - polski producent hybrydowych centrów obróbczych CNC. Od 2006 roku firma rozwinęła się na rynku przemysłu meblowego jako HIMET Krzysztof Reszczyński, następnie przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Przez okres 14 lat zdobyliśmy duże osiągnięcia w oprogramowaniu CNC, modernizacjach i produkcji centrów obróbczych dla producentów mebli oraz firm z branży stolarskiej. 

  Jako producent maszyn mamy wyspecjalizowany serwis. Nasz autoryzowany serwis modernizuje stare centra obróbcze oraz regeneruje elektrowrzeciona wszystkich producentów. 

  Produkujemy nowocześnie i stosujemy wyłącznie rozwiązania oparte na konstrukcjach hybrydowych, modułowych z zastosowaniem polimerobetonu, włókien węglowych, kompozytów. Eliminujemy negatywne właściwości starszych konstrukcji opartych na stali. Stosujemy nowatorskie rozwiązania automatyki. Eliminujemy elementy łożyskowane służące do zamiany ruchu obrotowego na ruch postępowy, a stosujemy momentowe napędy liniowe. Technologicznie i cenowo jesteśmy bezkonkurencyjni !!! 

Zchęcamy do zapoznania się z naszą technologią.

Produkujemy najnowocześniejsze maszyny CNC do obróbki drewna dla małych i średnich firm oraz zakładów produkujących na skalę przemysłową.

 Centra obróbcze CNC  HIMET zasadniczo różnią się od tradycyjnych obrabiarek i składają się z kilku nowatorskich elementów: precyzyjnego polimerowego łoża maszyny, listew ssących z elementami ssącymi, podcisnieniowego stołu roboczego oraz głowicy wrzecionowej 5D umieszczonej na kompozytowym supporcie liniowym z nowatorskim napędem liniowym. Maszyny te umożliwią bezobsługową eksploatację oraz zapewnią długą żywotność z uwagi na eliminację kół zębatych, zębatek czy mechanizmów ołożyskowanych, służących do zamiany ruchu obrotowego na ruch postępowy, które to elementy szybko się zużywają. Powoduje to uproszczenie konstrukcji maszyny i zwiększenie niezawodności. Nowoczesne napędy i łoże polimerobetonowe zapewniają lepszą dokładność i powtarzalność procesu obróbki. Maszyny są technologicznie lepsze od konkurencji z uwagi na zastosowanie nowoczesnych technologii. Są też tańsze z uwagi na optymalizację produkcji i wykorzystanie takich materiałów jak polimerobeton, włókna węglowe, materiały kompozytowe. Wręcz całkowita eliminacja konstrukcyjnych elementów spawanych umożliwia wyeliminowanie takich problemów jak skomplikowany proces łączenia metali, odprężanie po spawaniu, korozja, malowanie. Nasza firma ma w związku z tym zupełnie inne i nowatorskie podejście do produkcji maszyn CNC. Produkujemy taniej, sprawniej, lepiej i możemy zapewnić lepsze warunki handlowe jak nasi konkurenci. Produkujemy w ten sposób nowocześniejsze maszyny które zawierają nowatorskie rozwiązania technologiczne.

Na zdjęciu 5-cio osiowe centrum CNC marki HIMET z podajnikiem

 


   Spółka koncentruje swoją uwagę na budowie typowych obrabiarek CNC, takich jak hybrydowe wieloosiowe centra obróbcze. W chwili obecnej maszyny Himet oferują wszystkie dostępne możliwości technologiczne w produkcji schodów, drzwi, mebli oraz innych produktów z drewna litego, MDF, aluminium, kompozytów, tworzyw sztucznych. Produkujemy również dedykowane maszyny CNC dla przemysłu meblowego i nie tylko.

    Himet konkuruje na rynku światowym centrów obróbczych z takimi markami jak HOMAG, BIESSE, WEEKE, SCM. Stawiamy na jakość oraz zaawansowaną technologię. Mamy szybszy serwis oraz niską awaryjność maszyn. Kiedy wyprodukowaliśmy pierwsze własne centrum obróbcze do drewna, bez dłuższego oczekiwania pozyskaliśmy nowych użytkowników. Świadczy to o dobrym kierunku specjalizacji naszej firmy oraz o produktach wysokiej jakości. Jesteśmy wyspecjalizowani w produkcji centrów obróbczych CNC jak i projektujemy od podstaw maszyny dedykowane CNC na zamówienie Klienta. 

    Wszystkie nasze maszyny są fabrycznie wyposażone w niezbędne narzędzie graficzne do szybkiego projektowania bezpośrednio na maszynie. Centra obróbcze HIMET osiągają najwyższą wydajność przy cenach znacznie niższych niż te, które oferują  firmy zachodnie. 

   Jesteśmy Firmą, która swój dynamiczny rozwój zawdzięcza bogatemu 14- letniemu doświadczeniem w dziedzinie serwisu i produkcji obrabiarek CNC. Wykonaliśmy już kilkadziesiąt sprawdzonych realizacji centrów obróbczych którymi możemy się poszczycić.

Na zdjęciu dział rozwojowy i salon sprzedaży maszyn marki HIMET. 

 

OFERTA

  1. Produkcja obrabiarek CNC - centrów obróbkowych od 3 do 5 osiowych, z obrotowym bądź liniowym magazynem narzędzi, stołem rastrowym lub belkowym  oraz wysokoobrotowym silnym elektrowrzecionem (od 7 do 22KW). Maszyny wykonujemy w pięciu wariantach:  VESTIUM, TANTUM, OSTIUM, NESTIUM i MULTIHIMO  - które dostosowane są  specjalnie do produkcji mebli, schodów, drzwi, nestingu i elementów z litego drewna. Całą produkcję opieramy właśnie na kilku dopracowanych modelach, które mają największą sprzedaż i są naszym flagowym produktem. 

  2. Projektowanie obrabiarek CNC  na zamówienie Klienta. Masz pomysł na usprawnienie Twojej produkcji - my wiemy jak zbudować dla ciebie odpowiednią maszynę. Wykonujemy dedykowane centra obróbcze dopasowane do potrzeb użytkownika. Posiadamy własny dział projektowy oraz rozwojowy maszyn CNC. Zaprojektowaliśmy już kilka specjalistycznych maszyn CNC.

Niektóre nasze projekty:

  1. maszyna do zacinania belek pod zadanym kątem, 
  2. centrum obróbcze CNC 5 osi,
  3. centrum obróbcze CNC 4 osie,
  4. centrum obróbcze CNC do prostych cięć,
  5. obrabiarka CNC do produkcji mebli,
  6. maszyna CNC do produkcji schodów,
  7. centrum obróbcze do produkcji mebli,
  8. podajnik CNC do załadunku i rozładunku detali z maszyn CNC lub piły panelowej,
  9. automatyczna piła NC do cięcia desek.

  Nasza oferta zawiera produkcję wysokiej klasy centrów obróbczych CNC jak i modernizacje używanych maszyn CNC do obróbki drewna. Jako producenci obrabiarek wykonujemy remonty generalne centrów obróbczych CNC. Możemy się poszczycić licznymi pomyślnie zakończonymi projektami kompleksowej modernizacji maszyn w różnych zakładach stolarskich na terenie Polski i Niemiec. Regenerujemy również elektrowrzeciona centrów obróbczych oraz innych maszyn i obrabiarek, mamy do tego celu wyodrębnioną komórkę, która od lat zajmuje się naprawą i serwisem wrzecion.

 

 

 

HIMET © 2017-2019   |   Polityka prywatności